رونمایی از ای چک

با سلام

در مدت زمان کوتاهی که از استارت سامانه الکترونیکی درگاه پرداخت گذشته است بزرگترین دغدغه ما امنیت کاربران و امنیت تراکنش های بین کاربران بوده است.

متاسفانه در این مدت شاهد کلاهبرداری های زیادی در خریدهای اینترنتی بین کاربران بودیم بنابراین تصمیم گرفتیم روش ساده ای برای جلوگیری از این کلاهبرداری ها ایجاد کنیم.

ای چک چیست ؟

با استفاده از ای چک مهم نیست که شما به عنوان خریدار یا فروشنده به شخص مقابل در معامله اعتماد دارید یا خیر چون نیازی به اعتماد نیست. با استفاده از روندی بسیار ساده می توانید معامله خود را بدون استرس و به سرعت انجام دهید

روند کار چگونه است ؟

* خریدار : از منوی “ای چک” بر روی گزینه “شارژ ای چک” کلیک کنید. مبلغ مورد نظر خود را وارد نمایید و حساب ای چک خود را شارژ کنید. سپس با استفاده از گزینه “ثبت پرداخت وجه” مبلغ مورد نظر را به حساب شخص فروشنده واریز کنید. حالا سیستم به صورت اتوماتیک رمزی به شما خواهد داد. این مبلغ به حساب شخص فروشنده واریز می شود اما تا زمانی که شما رمز را به ایشان ندهید قابل برداشت نخواهد بود و عملا بلاک است. پس از اتمام معامله می توانید رمز را به فروشنده بدهید و فروشنده با وارد کردن رمز مبلغ را آزاد و قابل برداشت می کند

* فروشنده : شما می توانید از منوی “ای چک” گزینه “وضعیت دریافت و پرداخت”، وضعیت دریافت پول را مشاهده نمایید. پس از دریافت رمز از خریدار و با وارد کردن رمز در این قسمت می توانید پول مورد معامله را آزاد و برداشت نمایید.

نکته : در صورتی که خریدار کالای مورد معامله را تحویل گرفت اما رمز را به فروشنده تحویل نداد، مبلغ تا زمان حصول نتیجه در حساب فروشنده بلاک خواهد شد.

 

a

a

 

برای ورود به سیستم ای چک مطابق شکل عمل کنید

 

 

برای صدور ای چک این گزینه را انتخاب کنید

 

برای تعیین مبلغ و اطلاعات دریافت کننده چک طبق تصویر عمل نمایید

 

 

برای تایید اطلاعات وارد شده بر روی تایید کلیک نمایید

 

رمز چک صادر شده شما به صورت خودکار ارسال شده و این رمز را یادداشت کنید

 

 

برای ورود به بخش کنترل و رویت چک ها وارد بخش زیر میشوید

 

وضعیت چک ها

سوالات کاربران

ای چک چیست ؟
ای چک یک قابلیت جدید , خاص و ایمن برای انجام معاملات شما در فضای مجازی میباشد.
از این پس میتوانید با این سرویس با خیال راحت و در امنیت کامل برای انجام معاملات در فضای مجازی اقدام بفرمایید.

ای چک چگونه کار میکند؟
سیستم ای چک به این صورت میباشد که در زیر توضیح میدهیم:

در یک معامله در فضای مجازی شما برای خرید محصول و یا دریافت خدمات مجبور به اعتماد کردن هستید و بدون اینکه فرد طرف قرار داد خود را ببینیت باید مبلغ خواسته شده را برای این شخص از طریق پرداخت آنلاین ارسال کنید و در جهتی فروشنده محصول برای جلب اعتماد مبلغ را بعد از انجام کار یا فرستادن محصول مبلغ را طلب میکند که باز هم اعتماد کردن به مشتری سخت میشود. این روش کمی در اعتماد کردن مشکل ایجاد میکند.
سیستم ای چک به این صورت میباشد که مبلغ را از خریدار دریافت کرده و به حساب کاربری شخص فروشنده یا ارائه دهنده خدمات به صورت معلق واریز میکند. به معنای آنکه مبلغ در حساب کاربری فروشنده واریز نشده و در انتظار تایید خریدار میباشد. تایید کردن نیز به این صورت میباشد که خریدار بعد از صدور چک یک رمز دریافت میکند و برای تایید و رساندن مبلغ به دست فروشنده یا ارائه دهنده خدمات این رمز را برای این شخص میفرستد. و این شخص در حساب خود با وارد کردن رمز میتواند مبلغ را دریافت کند. در یک روش دیگر خریدار نیز میتواند از حساب خود رمز چک را وارد کرده تا فروشنده بتواند مبلغ را دریافت کند.

چگونه به خریدار اعتماد کنیم که در هنگام تحویل کار رمز چک را برای ما ارسال میکند ؟
خریدار پس از صدور چک نمیتواند مبلغ را بازپس گرفته و موظف است رمز را ارسال کند . اگر این کار را انجام نداد با در میان گذاشتن این موضوع با مسئولین درگاه پرداخت و پیگیری موضوع تمامی مشکلات حل خواهد شد.