اولین جشنواره یونیما فروردین ۹۵ در کرمانشاه برگزار می شود

سرویس کرمانشاه – اولین جشنواره یونیما(تئاتر عروسکی)از۲۸الی۳۱فروردین ۹۵ در کرمانشاه برگزار خواهدشد.

محسن کرمیان مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در گفتگو با خبرنگار کردپرس با اعلام خبر فوق افزود: یونیما به اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی اطلاق می شود که سابقه آن در ایران به ۱۲سال و در کرمانشاه به ۴سال قبل باز میگردد.
وی با اشاره به اینکه تعدادآثار رسیده به دبیرخانه تئاتر عروسکی تا کنون ۱۴اثر (۸اثر در بخش صحنه ای و ۶اثر در بخش میدانی)بوده است،خاطر نشان نمود: با توجه به اینکه جشنواره با دو بار تاخیر مواجه شده است تعداد آثار نیز قطعا افزایش خواهد یافت.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه این آثار جهت داوری مرحله اول به تهران ارسال شده اند، تصریح نمود:بدیهی است پس از گزینش آثار منتخب جهت دریافت مجوز اجرای عمومی (در صورت تمایل به اجرای عمومی)به شورای ارزشیابی معرفی خواهندشد.
وی اشاره ای هم به اسامی داوران پیشنهادی جهت مرحله نهایی در کرمانشاه داشت و ادامه داد: ابراهیم مطیعی، هواس پلوک، عبد الحسین ظاهری، خسرو خندان، سعد ذبیحی، بیژن صادقی، محمدرضا زندی، نیلوفر قلعه شاخانی، نسیم نامدار و توران کولیوند اعضای هئیت داوران پیشنهادی جهت مرحله پایانی در کرمانشاه هستند.
کرمیان با تاکید بر اینکه ترکیب داوران و صلاحیت آنان به عهده تهران بوده است و یونیمای کرمانشاه تنها پیشنهاد دهنده بوده است، اظهار داشت: احتمال حضور داوران استانی در مرحله نهایی منتفی نیست و امکان ترکیبی بودن این هئیت وجود دارد.
وی در پایان عدم وجود فضای مناسب را از جمله مشکلات این انجمن در کرمانشاه دانست و یادآور شد: محل استقرار یونیمای کرمانشاه واقع در مجتمع شهید آوینی است.

منبع:http://www.kurdpress.com