مسابقات «جام ملی سرعت پهپادها» برگزار می‌شود

نخستین و بزرگ‌ترین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود..

نخستین و بزرگ‌ترین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد در مرداد ماه امسال با حضور ۳۸ تیم از سراسر کشور برگزار خواهد شد.

این مسابقات که برای نخستین بار در کشور برگزار خواهد شد، در نوع خود یکی از بزرگترین و محبوبترین مسابقات تخصصی پهپادها است که با همت مسئولان استانی و کشوری از ۱۹ مرداد امسال رسماً با رقابت شرکت‌کنندگان آغاز خواهد شد و تا ۲۲ مرداد ماه با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان خواهد داد.

شرکت‌کنندگان با پهپادهای سریع خود با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در پایان به نفرات برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد؛ از نکات مهم این مسابقات می‌توان به اهدای جوایز به تیمهای برتر از لحاظ فنی، طراحی، مهارتی و اخلاق اشاره کرد که این خود می‌تواند انگیزه‌ای مضاعف برای تیمهای شرکت‌کننده باشد تا در فضایی علمی، فناورانه و صمیمی تا آخرین لحظه دست از تلاش خود برندارند.

این مسابقه که به همت انجمن علمی دانشجویی مکاترونیک و هوش مصنوعی دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک، با همت و تلاش دستگاه‌های استانی و کشوری، نمایشگاهی در حوزه صنایع نوین‌فناور با محوریت تلفیق رباتیک و صنایع هوانوردی، همراه این مسابقات تدارک دیده شده تا این رویداد بتواند فرصتی برای ایجاد ارتباط میان پایگاه‌های علمی پژوهشی کشور و صنایع فناور و پیشرو در این حوزه باشد.

از جمله حامیان این رویداد می‌توان به وزارت علوم، ستاد توسعه فناوری هوانوردی ریاست جمهوری، سازمان صنعت معدن و تجارت استان، شرکت شهرکهای صنعتی، انجمن رباتیک ایران ،معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنایع دفاع و اتحادیه انجمنهای علمی دانشجویی مکاترونیک و رباتیک کشور نام برد.

لازم به ذکر است به تیمهای شرکت‌کننده که بتوانند رتبه‌های اول تا چهارم نخستین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها را کسب کنند، مجموعاً ۱۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی و به تیمهای شرکت‌کننده برتر در زمینه فنی، طراحی، مهارت و اخلاق مجموعاً جوایزی غیر‌نقدی به ارزش۴۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

پهباد

پهباد

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.nationaldroneracing.ir مراجعه کنند.