برندگان نخستین مسابقه حفظ احادیث امام رضا(ع) معرفی شدند</strong

مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت مشهد از معرفی برندگان نخستین مسابقه سراسری حفظ احادیث امام رضا(ع) تحت عنوان «کرامت رضوان» خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدحسین جمال‌زاده در خصوص نخستین مسابقه حفظ احادیث امام رضا(ع) که همزمان با دهه کرامت برگزار شد، گفت: این مسابقه به صورت سراسری تحت عنوان «کرامت رضوان» و با شعار هر مشهدی حافظ ۱۴ حدیث رضوی برگزار شد.
وی با بیان اینکه ۱۰ هزار مشهدی در این طرح شرکت کردند، افزود: جهت دسترسی آسان و مطلوب شهروندان برای شرکت در این مسابقه ۱۵۰ هزار نسخه برشور در سطح مساجد، تشکل ها و پایگاه‌های بسیج توزیع شد.
مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت مشهد ادامه داد: در همین راستا علاقمندان با هر گروه سنی می‌توانستند به نزدیک‌ترین فرهنگسراها و یا مراکز فرهنگی منطقه خود مراجعه کرده و به صورت کتبی یا شفاهی در آزمون مرتبط شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه براساس طرح کرامت رضوان هر شرکت‌کننده باید ۱۴ حدیث از امام رضا(ع) را حفظ می‌کرد، گفت: این مسابقه از ۲۸ مرداد ماه تا ۱۱ شهریور ماه جاری برگزار شد.
جمال‌زاده با اشاره به هدف برگزاری این مسابقه ابراز کرد: یکی از مهم‌ترین اهدافی که از این طرح انتظار می‌رفت آشناسازی شهروندان مشهدی با معارف و احادیث هشتمین خورشید آسمان ولایت بود تا به عنوان مجاوران امام رضا(ع) از آنها آگاه شده و بتوانند در زندگی روزانه خود از آنها استفاده کنند تا در نهایت سبک و سیره زندگی رضوی نیز در جامعه ارتقا پیدا کند.
مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت مشهد عنوان کرد: از جمله نکات قابل توجه این طرح می‌توان به حضور خانوادگی شرکت‌کنندگان اشاره کرد که والدین همراه با فرزندان خود به فرهنگسراها مراجعه می‌کردند و در این مسابقه معنوی شرکت می‌کردند.
وی با اشاره به انتخاب شدن ۱۵۰ نفر از شرکت‌کنندگان به عنوان برگزیدگان این طرح خاطرنشان کرد: این افراد به قید قرعه انتخاب شدند که به هرکدام از آنها هدایای نفیسی از سوی فرهنگسرای قرآن و عترت اعطا می‌شود.
برای مشاهده اسامی برگزیدگان نخستین مسابقه سراسری حفظ احادیث امام رضا (ع) به سایت شهر بهشت مراجعه نمایید.